Nasza Firma

Scansport od 1990 roku!

Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku od dystrybucji oryginalnych szwedzkich czapek Seger w Polsce. Później wprowadziła na polski rynek i rozwinęła takie marki sportowe jak Jofa, POC, Helly Hansen czy Rehband. Wśród sponsorowanych przez Scansport sportowców byli m.in. złoty medalista olimpijski Mateusz Kusznierewicz, mistrzowie Polski w siatkówce plażowej, m.in. z roku 2003 Damian Lisiecki. Jako sponsor sportowy wspieraliśmy przez 6 edycji turnieje siatkówki plażowej z Mistrzostwami Polski Beach Ball Tour. Długoletnia współpraca łączy Scansport z klubami sportowymi: sekcje pływackie - Polonia - Warszawa, Warta - Poznań oraz z klubem sportowym niepełnosprawnych Start. Od 7 lat organizujemy regaty o puchar Helly Hansen/TBS na jeziorze Kierskim, w których biorą udział klasy OK dinghy, Laser i Europa. Wśród zwycięzców edycji 2004 była m.in. Weronika Glinkiewicz.

W roku 2004, obok fińskiej marki odzieży narciarskiej Catmandoo, wprowadziliśmy profesjonalne stroje narciarskie firmy Schneider, które znajdują uznanie u zawodników, również u Mistrza Polski w snowboardzie, Artura Rajewskiego.

Nowością w roku 2005 jest włoska marka AQUARAPID, która sygnuje stroje pływackie i plażowe, okulary i sprzęt do pływania. Aquarapid to połączenie mody i wygody. Włoscy projektanci kładą ogromny nacisk na aktualne wzornictwo, potrafią wyszukać piękno i stworzyć doskonała formę dla pokazania kobiecych kształtów, a męskie spodenki są zarówno modnie wystylizowane jak i wygodne.

W latach 2009-2011 byliśmy z marką Catmandoo partnerem technicznym TZN w ramach ubioru ekipy sędziowskiej i obsługi technicznej Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem

W latach 2008-2010 byliśmy partnerem konkurencji plywackiej w zawodach Family Cup