Helly Hansen

Więcej szczegółów: www.hellyhansen.com

Historia

Rybak

W 1877 roku Helly Hansen otworzył pierwszą fabrykę, w której produkowano odzież chroniącą przed deszczem. Już od tego czasu zawsze był o jeden krok naprzód.

Helly Juel Hansen spędził swoje życie walcząc z siłami natury. W wieku 15 lat wyruszył w morze jako chłopiec pokładowy, by 10 lat później zdobyć dyplom kapitański. Kapitan Hansen miał reputację bardzo twardego żeglarza, który wyruszał na łowy niezależnie od pogody.

Dla większości żeglarzy niesprzyjające warunki atmosferyczne były poważną przeszkodą. Spędzali wiele godzin na smarowaniu swoich ubrań, by uczynić je wodoszczelnymi. Jednak materiał często przepuszczał wodę i wiatr, a ponadto stawał się sztywny i lepki. Helly Juel Hansen wymyślił sposób, by materiał był zarazem miękki i wodoszczelny, nasączając go olejem lnianym. Ponadto rybacy, którzy wcześniej zużywali trzy komplety odzieży w jednym sezonie, teraz mogli nosić jeden zestaw nawet przez trzy lata. W pierwszym roku swojej działalności firma sprzedała 2000 sztuk odzieży żeglarskiej.

Główna siedziba Helly Hansena od samego początku znajduje się w Moss w Norwegii. Oferta HH rozwinęła się od prostych żeglarskich ubiorów z płótna do strojów, w których można czuć się komfortowo od bieguna do bieguna, od najwyższych gór po najgłębsze morza.


Odkrycia i nowości

Narciarze

1877Helly Juel Hansen impregnował płótno olejem lnianym
1950Wprowadzenie systemu Microweld - wodoszczelne szwy
1961Nowy materiał - PILE, który doskonale chroni przed zimnem, a zarazem pozwala na odparowywania wody wydalanej przez organizm. Stale ulepszany dzisiaj jest mocniejszy i bardziej trwały niż inne podobne tkaniny, a dzięki specjalnej konstrukcji nie mechaci się.
1975Wprowadzenie systemu MicroCoating - pokrywanie materiału kilkoma cienkimi warstwami poliuretanu. Osiągnięcie efektu doskonałej wodoszczelności i miękkości. W połączeniu z klejonymi szwami materiały HH znacznie przewyższały międzynarodowe standardy.
1975Wprowadzenie na rynek bielizny LIFA.Rewolucją w produkcji odzieży noszonej najbliżej ciała było zastosowanie polipropylenu. Materiał ten prawie nie absorbuje wody, dzięki czemu doskonale spełnia dwojaką funkcję : utrzymywanie ciepła i transport wilgoci na zewnątrz.
1977Pierwsza firma w Europie, która oferowała wodoszczelną i oddychającą odzież.
1984Wprowadzenie nowego materiału - Helly Tech.
19863 Layer System - ubiór trzywarstwowy. Rzeczy Helly Hansena są zaprojektowane jako część trzywarstwowego systemu. Bielizna LIFA; PILE / PROPILE; HELLY TECH / STORMPROOF.
1987Wprowadzenie systemu wentylacji w kurtkach narciarskich.
1993IMPERTECH - bardzo elastyczny, oddychający materiał.
1998System illumiNite , stosowany w kurtkach górskich. Bardzo dobrze widoczny w nocy, zwiększa bezpieczeństwo górskich wypraw.

Dzisiaj Helly Hansen to czołowy producent odzieży wiatrochronnej i deszczochronnej. W jego bogatej kolekcji znaleźć można odzież typowo żeglarską ( ocieplaną i nieocieplaną), pianki, kamizelki oraz odzież zimową przeznaczoną dla narciarzy, wspinaczy, snowboardzistów, zdobywców szlaków itp.

Odzież wykonana jest z najlepszych, odpornych na ścieranie i oddychających materiałów (Helly - Tech Adventure, Helly - Tech Ultra, Helly - Tech Mosaic Cross Dye, Diamond Rib Stop itp.)

Kurtki Helly Hansena doskonale chronią przed wiatrem, posiadają specjalne wzmocnienia (klejone szwy ), utrzymują ciepłotę ciała ( są wykonane z tkanin oddychających), umożliwiają swobodę ruchów oraz gwarantują komfort w ekstremalnych warunkach.