Helly Hansen

Więcej szczegółów: www.hellyhansen.com

Trzy warstwy

Kurtka Helly Hansen z zaznaczonymi trzema warstwami - Base, Thermal i Protection

Helly Hansen jako pierwsza firma przedstawiła najnowsze rozwiązanie z dziedziny produkcji ubiorów tzw. “odzieżowy system warstwowy”. Od tamtej pory HH proponuje taką odzież która może być zestawiana w 3 warstwy dające użytkownikowi wiele korzyści. I tak oto wewnętrzną warstwę stanowi bielizna z materiału LIFA bodywear, Propile/Pile jest izolacją środkową, natomiast ostatnia zewnętrzna powłoka wykonywana jest z różnorodnych materiałów w zależności od rodzajów odzieży.

Warstwy w zbliżeniu

1. LIFA bodywear - warstwa wewnętrzna (bielizna)

Jest to materiał nieabsorbujący wilgoci, która poprzez system mikrokanalików odprowadzana jest na zewnątrz. Dzięki temu, że wilgoć jest odbierana z powierzchni skóry to nawet podczas ćwiczeń fizycznych wygoda, suchość i komfort są zapewnione.

2. Propile/Pile - środkowa warstwa izolacyjna

Jej zadaniem jest stwarzanie wokół ciała swoistej atmosfery poprzez przepuszczanie nadwyżki ciepłego powietrza. Zaleta ta pozwala na zatrzymanie przy ciele odpowiedniej temperatury co razem z odbieraniem wilgoci z powierzchni ciała stanowi gwarancję ciepła i suchości podczas ćwiczeń fizycznych przy każdej pogodzie. Materiał odbiera wilgoć bielizny i nieabsorbując jej wypycha ją dalej. Opatentowany przez HH sposób tkania sprawia że materiał przez wiele lat nie traci swych właściwości. Propile - stosowane 2 mm i 3 mm warstwy z unikalnie skonstruowanym szwem. Zewnętrzne lico gładkie, a wewnętrzne szorstkie by uzyskać by uzyskać dodatkowe ciepło. Materiał bardzo lekki. Szew typu "fiberlock" zapewnia mocne trzymanie się przędzy z podstawową nicią, co oddala konieczność podklejania wiązanych elementów. Używanego przez inne firmy. (dzięki temu owa lekkość).

3. Warstwa zewnętrzna

Wykonywana z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia odzieży. Jej zadaniem jest ochrona przed wiatrem, deszczem i śniegiem umożliwiając zarazem bieliźnie i warstwie izolacyjnej wydalanie nadmiaru ciepła i pary wodnej na zewnątrz.

Dane techniczne

Wodoszczelność

  • standard międzynarodowy ISO 811
  • poziom minimalny Helly Tech: +50%
  • poziom minimalny Helly Tech Extreme: +150%

Oddychalność

  • standard międzynarodowy COSB 243
  • poziom minimalny Helly Tech: +100%
  • poziom minimalny Helly Tech Extreme: +460%